Dodaj Twoje - Luzino do ulubionych
Twoje - Luzino .pl Strona Główna Twoje - Luzino .pl
Niezależne forum mieszkańców Luzina i okolic

Strona głównaStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Koncepcja zagospodarowania centrum Luzina

Urząd Gminy w Luzinie opublikował koncepcję zagospodarowania centrum Luzina, czyli obszaru mieszczącego się w kwartale ulic Ofiar Stutthofu, Młyńskiej, F. Chopina i Kaszubskiej. Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacjami i założeniami planu oraz do podzielenia się swoimi uwagami na jego temat. Opracowanie graficzne znajduje się na stronie internetowej gminy Luzino. Dyskusja na temat koncepcji prowadzona jest na naszym forum.

Menu
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki
Kto tu rzadzi :)

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
Anty robot:   
      

Witamy Gość
Obecny czas to 2015-09-04, 09:46

Partnerskie strony:Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 10358 postów, 1156 tematów
Mamy 547 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: unesines

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 72 godziny byli na forum:
15 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 21 Gości
Z zarejestrowanych:
Karol, Adam Lubiewski, Grzech850, hotomoto, Kasia, Koroliow, KOWAL, Kunegunda, markoh0, milenams, Nerver, Rauma7, sebastian7905, szewc, unesines
Użytkowników w ostatniej godzinie:21
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 5 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 5 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 63 było obecnych 2015-09-02, 22:12


Zgubiłem klucze
Autor: Marc0707 @ 2015-08-31, 08:10
Witam , wczoraj gdzieś na trasie robakowo sklep -luzino-dorzynki zgubiłem klucze do mieszkania samochodu itp.w sumie pokaźny pęczek ,na znalazcę czeka nagroda. Kom 518 545 190

[ Dodano: 2015-08-31, 20:14 ]
Po sprawie-klucze sie znalazły -temat zamykam

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wniosek w/s rozliczania kanalizacji odrzucony
Autor: polak @ 2015-08-28, 10:34
W dniu 27 sierpnia na sesji Rady Gminy Luzino rozpatrzony został nasz wniosek:
Wezwanie Do Usunięcia Naruszenia Prawa poprzez zmianę Uchwały Rady Gminy Luzino Nr III/15/20/2014 w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków w Gminie Luzino z dnia 12 grudnia 2014 roku. Przed poddaniem wniosku pod głosowanie zabrałem głos w tej sprawie. Jako autor wniosku przedstawiłem Radzie w sposób jak mogłem najbardziej przystępny racje mieszkańców i podstawy prawne do zmiany powyższej uchwały. Zaapelowałem do radnych o rozważenie przedstawionych argumentów i nie głosowanie przeciwko samym sobie i przeciwko mieszkańcom. Po moim wystąpieniu głos zabrał wójt i Przewodniczący Rady. Niestety wójt bronił uchwały i swojego stanowiska do końca, co jest oczywiste. Wójt, nawet gdy w 200% nie ma racji będzie przy pomocy Rady bronił swego stanowiska i czekał na rozstrzygnięcie sądów. Przewodniczący Rady przyznał, że być może jest tu jakaś niezręczność i w przyszłym roku być może nastąpią w uchwale jakieś zmiany, ale w tym roku to wymagałoby korekt w stawkach itd. Żaden z radnych w tej sprawie poza Przewodniczącym głosu nie zabrał. Przewodniczący poddał wniosek pod głosowanie a radni jak jeden mąż w liczbie 13 zagłosowali przeciw. Większość w Radzie ma opcja wójta, ale są radni, którzy weszli do rady z innych komitetów jednak wszyscy bezkrytycznie zagłosowali przeciw. Przewodniczący przed głosowanie przeczytał uzasadnienie, gdy otrzymamy je na piśmie i przeanalizujemy podejmiemy decyzję czy skierujemy pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zapytałem wójta, kiedy w końcu zostaną naprawione ulice Dobra i Letnia zdewastowane w czasie budowy kanalizacji. Kruszywo jest już przywiezione, prace powinny się zakończyć do połowy września, ale istotna jest również pogoda. Przy obecnej suszy wykonane prace nie będą w pełni efektywne a na pewno będą uciążliwe dla mieszkańców.


Stowarzyszenie Samorządność ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Woda bezpowrotnie zużyta
Autor: polak @ 2015-08-06, 13:41
Mieszkańcy, którzy wykorzystują znaczne ilości wody do celów, w wyniku których nie powstają ścieki – np. podlewają ogród, mogą zamontować wodomierz dodatkowy mierzący wodę bezpowrotnie zużytą. Wówczas obciążenie za odprowadzane ścieki pomniejszone zostanie o ilość wody zużytej bezpowrotnie np. do podlewania ogrodu. Niestety w Gminie Luzino zostaliśmy pozbawieni możliwości rozliczania się za ścieki poprzez odliczenie wody bezpowrotnie zużytej za pomocą dodatkowego wodomierza lub z wykorzystaniem urządzenia pomiarowego na wyjściu kanalizacyjnym. Uchwała Rady Gminy Luzino Nr III/15/20/2014 w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków w Gminie Luzino z dnia 12 grudnia 2014 roku wyodrębnia trzy podstawowe grupy taryfowe, dotyczą one tego samego odbiorcy (gospodarstw domowych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz podmiotów publicznych).Taryfy tak skalkulowano, że przedstawione wyżej sposoby rozliczania się za ścieki w Gminie Luzino są nie opłacalne.
W Internecie nie znalazłem taryf skonstruowanych według podobnej filozofii, regułą natomiast jest zaliczanie tych trzech taryf do jednej grupy taryfowej. Według mnie grupy taryfowe dla tej samej grupy odbiorców w Uchwale RG Luzino zostały określone niezgodnie z prawem. Wystosowałem w tej sprawie do Rady Gminy Luzino wniosek: Wezwanie Do Usunięcia Naruszenia Prawa poprzez zmianę Uchwały Rady Gminy Luzino Nr III/15/20/2014 w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków w Gminie Luzino z dnia 12 grudnia 2014 roku.
Więcej na :portalu Stowarzyszenia Samorzadnośc

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dofinasowanie na zmiane ogrzewania z wegla na gaz
Autor: iria @ 2015-08-06, 10:30
Witam czy ktoś się orientuje czy w gminie Luzino można sie starać o takie dofinansowanie? Chcielibyśmy przejść na bardziej ekologiczne ogrzewanie domu. Dotacje unijne chyba nie wchodzą w grę. Czy ktoś korzystał z takiej firmy pomocy w Kębłowie?

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zdjęcia rodzinne poszukiwane
Autor: Karol @ 2015-08-05, 19:49
Zwróciła się do mnie osoba, która szuka zdjęć rodzinnych rodziny Erlich, Ehrlich, Erlich, Nikrant, Pranga, Bieszke, Kolch, Tuchlinski, Cirocki, Lewinski, Hoppe, Stolzmann, zamieszkujących nasze okolice. Jeżeli znajdą się osoby, chcące udostępnić zdjęcia, proszę o wiadomość prywatną lub umieszczenie postu w tym temacie.
Rodzina, chcąca odtworzyć drzewo genealogiczne swoich przodków będzie zapewne wdzięczna za każdą informację :) .

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dlaczego brak oświetlenia ulic po zmroku w części Luzina?
Autor: rufus20003 @ 2015-07-24, 23:41
Jest jakiś problem z oświetleniem Luzina, może brak funduszy i pomysły na oszczędności? Nowo założone latarnie i można popatrzeć na nie tylko w dzień, bo po zmroku nic nie widać.
Co się dzieje czyżby chodziło o jakieś układy z lokalnymi grupami przestępczymi, wiadomo "im
ciemniej tym przyjemniej" :kosci: Czy ktoś coś może wie na ten temat???? :zdziw: :zdziw: :zdziw:

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

"Muzyka łączy pokolenia" - Rodzinny Koncert Letni
Autor: Karol @ 2015-07-24, 08:00
"Muzyka łączy pokolenia" - Rodzinny Koncert Letni w Arboretum

Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca 2015 r., o godzinie 18, w Arboretum przy siedzibie Nadleśnictwa w Luzinie, odbędzie się kolejny w tym roku koncert letni. Gościem będzie Michał Cieśluk, muzyk sesyjny o oryginalnym graniu na skrzypcach, który m. in. gościnnie grał u Gienka Loski, Mikołaj Mikołajewski, beatbox; Jacek Pelc, multiinstrumentalista; Maciej Cudny, kontrabas, gitara basowa.
Wykonawcy zagrają przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej w niecodzinnej aranżacji.
Przyłączamy się do zaproszenia. Uważamy, że jest to dobry pomysł na spędzenie wakacyjnej niedzieli.

Poniżej zamieszczam próbkę możliwości artysty.

Link


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Szlachetna Paczka - Wejherowo i okolice
Autor: Kasia @ 2015-07-21, 16:48
Czy słyszeliście kiedyś o Szlachetnej Paczce?

W telegraficznym skrócie: wolontariusze spotykają się z ubogimi rodzinami, przeprowadzają z nimi wywiad, umieszczają krótki opis na stronie internetowej. Darczyńcy (chętni do przygotowania paczki) wybierają rodzinę, przygotowują paczkę i w dniu finału Szlachetnej Paczki przywożą ją do magazynu. Wolontariusz zawozi paczkę do rodziny.

W tym roku jestem liderką rejonu Wejherowo, ale bardzo bym chciała do niego włączyć również Luzino i okolice.

W związku z tym poszukuję wolontariuszy, którzy odwiedziliby rodziny (1-3 rodziny)- może ktoś z Was chciałby spróbować? :) Wolontariat daje dużo satysfakcji, można poznać ciekawych ludzi i zdobyć nowe doświadczenia, które później przydadzą się w pracy i w życiu.

Jeśli jesteście zainteresowani, to można się zgłosić poprzez stronę internetową: https://www.superw.pl/zostaje-superw.html wybierając rejon WEJHEROWO.

Dajcie również znać, jeśli znacie rodziny, które kwalifikują się do otrzymania pomocy w formie Szlachetnej Paczki. Mogą być rodziny z dziećmi, samotne matki, starsi ludzie, którym przyda się taka pomoc. Poproszę o ewentualne wiadomości na PW.

Dzięki za przeczytanie ogłoszenia :)
Kasia

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jak Wam sie mieszka w Kębłowie
Autor: Rauma7 @ 2015-07-11, 23:20
Witam.
Poszukujemy z mężem domu w okolicach Wejherowa. Upatrzone mamy już Luzino chociaż kilka fajnych domów na sprzedaż znaleźliśmy w Kębłowie. Dlatego moje pytanie, jak Wam się tutaj mieszka? Jak z "atrakcjami" dla dzieci, czy cokolwiek tu jest? jakies place zabaw itp? Czy istnieje jakieś przedszkole (publi/niepubl). co ze szkołą?
Przychodnia, apteka?
Z góry dziekuję za odp

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Krwiobus Luzino
Autor: Nerver @ 2015-07-09, 17:49
Witam

W niedzielę w Luzinie w okolicach nowej parafii ma się pojawić Krwiobus, krew zbierana jest dla szesnastolatki z naszej gminy u której wykryto białaczkę, rejestracja jest od 9 do 13.

Pozdrawiam
Nerver

[ Dodano: 2015-07-12, 13:00 ]
Dochodzi godzina 13, krwiobus w Luzinie już nie przyjmuje nowych osób do rejestracji, w kolejce nadal stoi około 20 osób, a od rana kolejka cały czas się ładnie utrzymywała, cieszą takie akcje ;)

Następna akcja ma być około września-października, ja tak szybko krwi nie będę znowu oddawać, ale mam nadzieję, że osoby które nie miały teraz przyjemności oddać, wspomogą inicjatywę przyszłym razem ;)

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Padiatra/Lekarz rodzinny
Autor: maga @ 2015-07-02, 08:48
Jakiego pediatre/lekarza rodzinnego polecacie w Luzinie?
Dzieci raczej z tych duzo chorujacych, z alergia. 8 i 10 lat.

Dodatkowe pytanie - gdzie pojechac jezeli dzieje sie cos po godzinach pracy przychodni lub w weekendy?
No i - czy dlugo czeka sie na wizyte w luzinskiej przychodni? Czy jest to przyjecie tego samego dnia.

Z gory dziekuje.

Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Strona na FB
Autor: polak @ 2015-06-25, 17:34
Zachęcam do odwiedzania i polubienia strony Stowarzyszenia Samorządność na Facebooku
https://www.facebook.com/...357579150973961

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sezonowe połączenie kolejowe do Łeby
Autor: Karol @ 2015-06-21, 15:30
Sezonowe połączenie kolejowe do Łeby

Już w niedzielę, 28 czerwca, po raz pierwszy w tym roku, w drogę wyruszy pociąg sezonowy Regio z Gdyni do Łeby, który zatrzyma się również w Luzinie. Przewoźnik, spółka Przewozy Regionalne, uruchamiać będzie połączenie do 31 sierpnia. Pociąg wyruszy z Luzina w kierunku Łeby codziennie o 8:19. Do kurortu dotrze o godzinie 9:30. W drogę powrotną natomiast, odjazd zaplanowano na 19:12, aby dotrzeć do Luzina o 20:57. Cena biletu w jedną stronę wynosi 14,60 zł. Co ważne, w pociągu obowiązują wszystkie zniżki ustawowe, tak więc wiele osób za bilet zapłaci o wiele mniej. Połączenie obsługiwane będzie przez nowoczesny autobus szynowy, wyposażony w klimatyzację, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych i rowerów. W pociągu nie obowiązują bilety SKM.
Poniżej znajduje się szczegółowy rozkład jazdy pociągów.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Szkoła podstawowa i przedszkole
Autor: Rauma7 @ 2015-06-20, 21:57
Witam.
Chciałabym zapytać się rodziców, którzy posyłali swoje dzieci do przedszkola albo do podstawówki w zeszłym roku albo tych, którzy robią to teraz. jak jest z przyjęciem dzieci ( chodzi głownie o przedszkole o grupę najmłodszą), a o podstawówkę to czy jest duża czy klasy sa przepełnione itp. W przyszłym roku mój starszy syn pójdzie do pierwszej klasy a córka 3 latka prawie będzie miała to chciałabym ją do przedszkola zapisać.
Proszę o komentarze

[ Dodano: 2015-06-22, 12:41 ]
Ponawiam zapytanie...

Komentarze: 14 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Obchody Nocy Świętojańskiej w Gminie Luzino
Autor: Karol @ 2015-06-19, 23:37
W najbliższych dniach, trzy sołectwa naszej gminy świętować będą Noc Świętego Jana.

Jako pierwsze, maraton sobótkowy rozpocznie Kochanowo, w którym już 20 czerwca odbędzie się festyn z tej okazji. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 19.00. Impreza odbędzie się przy palisadzie w Kochanowie.

Kolejnym Sołectwem, świętującym Noc Kupały będzie Robakowo, w którym główne obchody zaplanowano na 21 czerwca. Inaugurację rozpocznie uroczysta msza święta na boisku wiejskim o godzinie 15.00. Dla mieszkańców Robakowa jest to szczególne święto, gdyż patronem tej miejscowości jest właśnie Święty Jan.

Ostanie wydarzenia związane z Nocą Świętojańską obędą się, we wtorek, 23 czerwca na boisku gminnym w Luzinie. Organizatorzy zapewniają zabawę przy latynoskich rytmach i koncert zespołu Farba. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 19.00.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

NAGRODY RADY GMINY DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW
Autor: megy @ 2015-06-13, 10:28
wstawiłam w tym dziale, bo w kontaktach z urzędem czy radą gminy i tak nikt nie odpowie. Może ktoś na forum jest w temacie i mógłby mi pomóc w kwestii znalezienia informacji na ten temat. Próbowałam znaleźć jakieś informacje na stronie urzędu, ale w gąszczu uchwał znalazłam tylko informacje o stypendium i nagrodzonych uczniach. Chciałabym dowiedzieć się jakie są kryteria przyznawania nagród.
A na marginesie, pytanie pewnie retoryczne, dlaczego nauczyciele, a szczególnie wychowawcy w szkole w Luzinie nie informują rodziców i dzieci, że w gminie są przyznawane stypendia i nagrody?

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

zebranie wiejskie 11.06.2015
Autor: aneta @ 2015-06-11, 21:56
Szok, na 3 tysiące mieszkańców tylko 14 osób było obecnych na zebraniu, jak to mozliwe, każdy wymaga od innych, ale od siebie nie!

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Domowe torty w stylu angielskim i tradycyjnym
Autor: meryn @ 2015-06-07, 12:03
Kębłowo, Luzino, Wejherowo i okolice!

Wykonuję torty w stylu angielskim oraz tradycyjnym. Wszystkie torty są robione ze świeżych składników, bez chemii i sztucznych aromatów. Bardzo wiele możliwości dekoracji oraz smaków!

Do każdego zamówionego tortu 5 muffinek gratis!

Wolne terminy od 4 lipca-15 sierpnia. Zapraszam do rezerwowania! :)

e-mail: mnowakowska94@o2.plKomentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

ADMINISTRATORZE KAROLU !!!! PYTANIE
Autor: szewc @ 2015-06-06, 12:19
PANIE ADMINISTRATORZE KAROLU CZY PAN NIE ZAUWAŻYŁ CZY PAN OLEWA ? wiem można kogoś nie lubić ale jakaś uprzejmość dobre wychowanie ? ALBO NAPISZCIE ŻEBY SPADAĆ Z TEGO FORUM !

NAPISAŁEM TEŻ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ TEŻ BEZ ODPOWIEDZI


"Wysłany: 2015-05-23, 13:50
Kasia napisał/a:
Codziennie przejezdzam/przechodze ulica Tartaczna, teraz nie jest tragicznie, ale po pierwszej solidnej ulewie bedzie koszmar...


to dokładnie tak samo jak na ul Wiśniowej , Sobieskiego , Kopernika , Okólnej i są one prawie w centrum Luzina skanalizowane jako jedne z pierwszych w Luzinie


gdzie trzeba się zgłosić by dodać je do mapy ?
gdzie trzeba się zgłosić by dodać je do mapy ?

[ Dodano: 2015-05-27, 09:09 ]
Karol napisał/a:
Pomysły na dodanie nowych punków na mapie można przesyłać:

poprzez dodanie postów w tym wątku,
czy można dodać do mapy takie ulice jak Wiśniowa , Sobieskiego , Kopernika , Okólna są one prawie w centrum Luzina stare ulice od lat posiadające kanalizacje a nie są utwardzone

[ Dodano: 2015-05-31, 19:59 ]
Pomysły na dodanie nowych punków na mapie można przesyłać:

poprzez dodanie postów w tym wątku,
czy można dodać do mapy takie ulice jak Wiśniowa , Sobieskiego , Kopernika , Okólna są one prawie w centrum Luzina stare ulice od lat posiadające kanalizacje a nie są utwardzone "DZIĘKUJĘ ZA EWENTUALNĄ ODPOWIEDZ

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zwierzęta w gminie Luzino
Autor: Kasia @ 2015-06-02, 21:55
Ostatnio zauważyłam na drodze (niedaleko ośrodka zdrowia) konającego psa, którego ktoś zapewne potrącił kilkanaście minut wcześniej. Pies był naprawdę w kiepskiej kondycji, ale jeszcze żył. Zadzwoniłam do weterynarza, czy mógłby podjechać i skrócić jego cierpienia.
I co się okazało- gmina ma podpisaną umowę z weterynarzem i hyclem w... KOŚCIERZYNIE.
Bardzo miła pani weterynarz podjechała po psa (a właściwie po zwłoki psa...), zabrała go, a następnie musiała czekać aż ktoś z Kościerzyny po psa przyjedzie. Oczywiście pani weterynarz wystawi fakturę gminie.

Dlaczego gmina nie może podpisać umowy z weterynarzami z Luzina? Przecież wypadki zdarzają się o różnych porach. Kiedyś na podwórku znaleźliśmy konającą sarnę- pewnie przeskakiwała przez płot i poharatała sobie podbrzusze. Dlaczego takie zwierzaki muszą cierpieć? Sarna też czekała kilka godzin aż ktoś przyjedzie i pomoże, a ostatecznie zdechła...

Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 9:46
4 9 2015
Do końca roku zostało 119 dni.
Imieniny obchodzą: Agatonik, Ida, Lilianna, Rościgniew, Rozalia, Róża
Nikt nie ma dziś urodzin.
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
Bogdan(38) domirska(35)

Ostatnie tematy
» Zgubiłem klucze
» Wniosek w/s rozliczania kanalizacji odrzucony
» Szamba betonowe 20m3
» Pożyczka
» Woda bezpowrotnie zużyta
» Dofinasowanie na zmiane ogrzewania z wegla na gaz
» Zdjęcia rodzinne poszukiwane
» Poszukuję:Malowanie mebli, bramy i ogrodzenia.
» Szamba betonowe Luzino
» Dlaczego brak oświetlenia ulic po zmroku w części Luzina?

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Ostatnie zdjęcia
LUZINO BY NIGHT_35
Wysłał: brainpomorze
2011-11-04, 17:07
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
LUZINO BY NIGHT_34
Wysłał: brainpomorze
2011-11-04, 17:05
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0

Najaktywniejsi użytkownicy
Lukas  postów 1596
szewc  postów 1177
Fishi  postów 814
Adam Lubiewski  postów 564
Karol  postów 539
brainpomorze  postów 339
Koroliow  postów 337
slowhand80  postów 295
Kac  postów 281
Kunegunda  postów 262

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 30