Dodaj Twoje - Luzino do ulubionych
Twoje - Luzino .pl Strona Główna Twoje - Luzino .pl
Niezależne forum mieszkańców Luzina i okolic

Strona głównaStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Koncepcja zagospodarowania centrum Luzina

Urząd Gminy w Luzinie opublikował koncepcję zagospodarowania centrum Luzina, czyli obszaru mieszczącego się w kwartale ulic Ofiar Stutthofu, Młyńskiej, F. Chopina i Kaszubskiej. Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacjami i założeniami planu oraz do podzielenia się swoimi uwagami na jego temat. Opracowanie graficzne znajduje się na stronie internetowej gminy Luzino. Dyskusja na temat koncepcji prowadzona jest na naszym forum.

Menu
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki
Kto tu rzadzi :)

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
Anty robot:   
      

Witamy Gość
Obecny czas to 2015-05-03, 17:52

Partnerskie strony:Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 10200 postów, 1109 tematów
Mamy 513 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: Famila

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 72 godziny byli na forum:
15 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 18 Gości
Z zarejestrowanych:
Karol, Lukas, Adam Lubiewski, Czarnobrody, elogan, hotomoto, Kasia, Korzen, KOWAL, maga, marcus85, morcen, nata82, szewc, trasmat
Użytkowników w ostatniej godzinie:18
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 6 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 6 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 50 było obecnych 2012-03-11, 16:11


tablice i słupy ogłoszeniowe czyje??
Autor: elogan @ Wczoraj 22:12
Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje umieszczenie , ogłoszenia , reklamy na słupie ogłoszeniowym lub tablicach takich jak przy Samie np?

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Niepokojące informacje
Autor: nata82 @ Wczoraj 17:43
https://www.youtube.com/watch?v=OEoZZ4r13OU

http://www.dziennikbaltyc...rodlo,id,t.html

http://niezalezna.pl/6663...a-moga-glosowac

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Luzino czy ???
Autor: maga @ 2015-05-01, 08:12
czy dobrze się mieszka w Luzinie? czy jesteście zadowoleni? ogólnie - szkoła, sklepy, sąsiedzi? jak jest z kościołem (czy bardzo ingeruje w życie ludzi)?
rozważałam przeprowadzkę do Luzina ale po obejrzeniu wczoraj wystawy przed kościołem zaczęłam mieć wątpliwości.
gdybyście mieli wybierać, to którą miejscowość byście wybrali? wejherowo?
istotny jest dla mnie poziom szkoły i jakość życia (praca nie).
z góry dziękuję za odpowiedzi.

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wystawa antyaborcyjna przy kościele
Autor: Kasia @ 2015-04-29, 14:35
Przejeżdżając wczoraj koło kościoła (nowego) w Luzinie, zauważyłam wielkie plakaty przedstawiające zakrwawione płody, czyli słynną wystawę antyaborcyjną.

Co o tym sądzicie?

Uważam, że taka wystawa powinna mieć miejsce w zamkniętym pomieszczeniu z dostępem tylko dla tych, którzy się świadomie na to zdecydują. Nie chcę, żeby moje dzieci oglądały tak drastyczne zdjęcia. Dzwoniłam do Urzędu Gminy, dowiedziałam się, że to teren kościoła i mogą sobie tam wystawiać to, co chcą. Aż ciężko w to uwierzyć...

W tym temacie nie chcę wzniecać dyskusji o aborcji, ale o tym, czy takie zdjęcia powinny wisieć przy głównej ulicy? Czy dzieci powinny oglądać takie widoki?

Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

strona luzino.pl
Autor: max26p @ 2015-04-15, 21:39
Dla porównania 2 strony internetowe: http://www.luzino.pl/ i sąsiedniej gminy http://www.szemud.pl/ Jakaś przepaść pod każdym względem: układu strony, przejrzystości strony, ilości wydarzeń, ilości informacji i ogólnie. Albo się nic nie dzieje albo nie ma kto nad stroną pracować?
Strona Luzino, poznaj gminę, opis sołectw: ostatnia aktualizacja była chyba 10 lat temu, no chyba od tego czasu coś się zmieniło, choćby liczna mieszkańców. Sama strona to jakaś masakra. Powala na kolana ale w złego tego słowa znaczeniu.

Komentarze: 18 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Podwórko NIVEA
Autor: max26p @ 2015-04-04, 17:38
Oddaj głos na Kębłowo http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Podwórko NIVEA
Autor: max26p @ 2015-04-04, 17:37
Oddaj swój głos na Kębłowo http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Temat wydzielony z wątku o Centrum Luzina
Autor: nata82 @ 2015-03-27, 12:12
asfaltu nie oczekuje i zgodzę się, że trzy pokolenia na drogę to słaby wynik. A jak z środkami unijnymi?

" minister rolnictwa Marek Sawicki, pieniądze na drogi w PROW na lata 2014-2020. W zatwierdzonym przez rząd w połowie kwietnia projekcie zostało dodane, w ramach działania ósmego – „Podstawowe usługi i odnowa miejscowości na obszarach wiejskich” – poddziałanie „Inwestycje związane z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury”. W ten sposób uwzględniono postulaty gmin wiejskich i Związku Powiatów Polskich w zakresie wsparcia projektów drogowych.
Oczywiście największe szanse w pozyskiwaniu środków mają duże gminy ale Luzino jest największą wsią w pomorskim. Czy nasza gmina bierze udział w pozyskiwaniu owych środków?

[ Dodano : 2015-03-26, 10:55 ]
panie szewc, można warczeć jak jest o co, bo z tego co widzę kasy brak więc nici, z owej sprawiedliwości i czasu oczekiwaniu, spekulacje nad podziałem kasy, której nie ma, jest jak wycieczka do Turcji na mapie.

"cudem zbyt skąpego dochodu gminy ! wszyscy krzyczą o podatkach a w sumie to noclegownia 3-miasta i tam zostają rozliczane podatki ludzi tam pracujących ."

Są gminy, którym się udaje więc czemu tej gminie idzie tak powoli albo wcale? Znalazłam stary artykuł, który w tamtych latach nic nie zmienił czy od tego czasu gmina jest w lepszej kondycji?

Po przeczytaniu ostatniego wydania Gryfa Wejherowskiego aż wstyd, jak gmina Luzino prężnie zdobywa środki unijne. W rankingu „Europejska Gmina – Europejskie Miasto” na 123 pomorskie gminy, gmina Luzino znalazła się na szarym końcu, zajmując 115 pozycję. Wyprzedziły nas takie gminy jak: Gmina Gniewino – 36 miejsce, Gmina Linia – 72 miejsce, Gmina Choczewo – 93 miejsce, Gmina Łęczyce – 94 miejsce, Gmina Szemud – 103 miejsce. Nie interesują nas wypowiedzi pana Wejera, że ranking jest za rok 2008, i że w tym roku gmina pozyskała ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Remonty dróg
Autor: Karol @ 2015-03-27, 12:02
Wczoraj ładnie jadę sobie w Robakowie i nagle jakieś wyrwy w ulicy mi się zaczęły, owszem na początku za raz jak się skręca na krzyżówce na Robakowo był znak "remont nawierzchni", ale jadę i nic nie widzę. Po chwili wjechałam w mały kwadracik wycięty w asfalcie i za raz patrze kolejne większe!! Czy nie powinny być one osobno oznakowane takimi "czerwono-białymi słupkami"???

To jedna sprawa, a druga jest taka, że już dawno pisałam do p. Przewodniczącej o stanie dróg po zimie wymieniłam tam ulicę Kościelną, Przewodnicząca odpowiedziała mi ze problem zostanie zgłoszony do powiatu bowiem jest to droga powiatowa i co dalej jeżdżę zygzakiem!

A po za tym odcinek ulicy Młyńskiej (jak się skręca z Robakowskiej) jest w opłakanym stanie!!! :facepalm:Ostatnio dużo tu narzekania to i ja ponarzekam!! :czerwona:

Komentarze: 78 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

transport na lotnisko i nie tylko
Autor: Zbigniew @ 2015-03-17, 10:29
witam,
dostrzegłem busy kursujące (również przez Luzino) na trasie np Koszalin, Lębork do lotniska w Gdańsku.
Z uwagi na astronomiczne ceny parkingów okołolotniskowych ma to sens. Nie traci się również cennego czasu na szukanie wonego miejsca i ciąganie walizek przez kilometr.

Zainteresowanych taką usługą zapraszam do kontaktu 601 622 382

Komentarze: 8 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kino w Filharmonii Kaszubskiej
Autor: WCK @ 2015-03-17, 08:50
KINO W FILHARMONII KASZUBSKIEJ
SALA KAMERALNA


Zostały tylko 4 dni emisji doskonałej komedii LITEWSKI PRZEKRĘT

http://1.fwcdn.pl/po/13/77/681377/7669394.3.jpg
„Litewski przekręt” dla niektórych może być obrazoburczą komedią, dla niektórych kwintesencją skandalicznego żartu. Lecz z pewnością znajdą się i ci, którym uda się przy tej produkcji niesamowicie ubawić. Emilis Velyvis Ameryki nie odkrywa, lecz w rozbrajająco szczery sposób tworzy film, w którym akcja pędzi na łeb na szyję, absurd goni absurd, a Vinnie Jones pozostaje drugim naczelnym brytyjskim zabijaką.

„Litewski przekręt” opowiada historię czterech przyjaciół – Michaela (Scot Williams), Johnny’ego (Gil Darnell), Tima (Olivier Jackson) i Bena (Anthony Strachan). Dokonują napadu rabunkowego w trakcie partyjki pokera wśród londyńskich bossów. Ich plan zakłada, że zaraz po akcji wsiadają do samolotu i znajdują się w drodze do bezpiecznej, ciepłej Malezji. Jednak w skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, czyli erupcji wulkanu na Islandii, zmuszeni są wylądować na końcu świata, czyli na Litwie. Korzystając z wolnego czasu rozpoczynają imprezowanie, nie wiedząc, że już rusza ku nim Golden Pole (Vinnie Jones), którego pieniądze ukradli. Budząc się na kacu, doznają szoku kulturowego i wikłają się w absurdalne okoliczności, próbując uciec przed tym, z którym zadarli.

Emilis Velyvis nie ukrywa swojej inspiracji kinem Guy’a Ritchiego oraz naśladownictwa jego filmowych zabiegów, choć wie, że daleko mu do tego poziomu reżyserskiego kunsztu. Twórcy zdają sobie sprawę z własnych ograniczeń, przez co wykreowany przez nich obraz jest wyjątkowo szczery. „Litewski przekręt” nie jest produkcją, która ma aspiracje być czymś innym. Niczego nie udaje serwując prostą fabułę, w której nie ma miejsca na logię oraz krztynę sensu. Obrzydliwy miejscami humor podany w sosie a la Ritchie jednak nie razi tak bardzo, jak szereg amerykańskich „komedii”....

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Koncert Mieczysława Szcześniaka i Kaszëbszczé Spiéwë
Autor: Karol @ 2015-03-16, 22:23
Muzyczny piątek w Luzinie. Koncert Mieczysława Szcześniaka i XIII Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej Kaszëbszczé Spiéwë

Już w najbliższy piątek, 20 marca, w Luzinie odbędą się dwie duże imprezy rozrywkowe.
O godzinie 10.00, juz po raz trzynasty, w budynku Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie obędzie się Festiwal Piosenki Kaszubskiej Kaszëbszczé Spiéwë, na którym swój talent zaprezentują zespoły z całego Województwa Pomorskiego.
Natomiast, wieczorem, o godzinie 18.00, w Hali widowisko- sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego, rozpocznie się koncert charytatywny Mieczysława Szcześniaka. Środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na Puckie Hospicjum Św. Ojca Pio. Support przed koncertem wykona zespół Farba.

Poniżej znajdują sie plakaty, promujące oba wydarzenia.

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jakiej firmy kino domowe?
Autor: marcela2 @ 2015-03-09, 19:54
Zastanawiam się nad kupnem kina domowego w electro.pl Cały komplet odtwarzacz kolumny i tv. Nie znam się za bardzo na firmach. Czy całość musi być jednej firmy czy tv może być innej?

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Firma budowlana
Autor: losanonimos @ 2015-03-01, 09:21
Szukam dobrej, solidnej firmy budowlanej na terenie Luzina lub okolic, do budowy domu jednorodzinnego. Czy ktos z wlasnego doswiadczenia moze mi kogos polecic ?

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Konkursy
Autor: WCK @ 2015-02-25, 15:57
Kolejny konkurs na facebooku Wejherowskiego Centrum Kultury.
Tym razem do wygrania podwójne wejściówki na koncert zespołu Kanaan 29.03.2015
oraz koncert organowy wielkopostny Lamentacje Jeremiasza 02.04.2015.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy wygranej...

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

"Oto jestem"
Autor: WCK @ 2015-02-18, 14:32
22 marca o godzinie 16:00 odbędzie się koncert charytatywny "Oto jestem" zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. F. Chopina wraz z Wejherowskim Centrum Kultury. Celem koncertu jest wsparcie leczenia Jadwigi Dargacz, która w wypadku samochodowym straciła prawą rękę. Podczas koncertu, oprócz uczniów i absolwentów obu szkół, gościnnie wystąpią aktorzy i wokaliści trójmiejskich scen, m.in. Joanna Knitter - znana trójmiejska wokalistka bluesowa i jazzowa.
Wstęp-cegiełka w wysokości od 10 zł do nabycia we foyer Wejherowskiego Centrum Kultury przez dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.


http://www.fundacjaavalon...cz_jadwiga.html

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Polski Teatr Tańca 'Czterdzieści'
Autor: WCK @ 2015-02-18, 14:27
http://www.wck.org.pl/ima...9e5u9Z460E5.jpg

Już 11 marca zapraszamy Państwa na spektakl taneczny przygotowany przez Polski Teatr Tańca - CZTERDZIEŚCI.
Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy

Reżyseria, choreografia, scenografia i teksty: Jo Strømgren
Koprodukcja: Jo Strømgren Kompani
Reżyseria światła: Hans J. Skogen
Kostiumy: Bregje van Balen
Asystentka: Adriana Cygankiewicz
Muzyka: Jo Strømgren, Viljo Vesterinen, George Brassens, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini, Francisco Tarrega, Serge Gainsbourg, Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Norbert Gabla, Ronan Hardiman, Ich Troje, Astor Piazzolla, Alfredo Catalani, Eleni Karaindrou, Lars Årdal
Opracowanie muzyki: Krzysztof "Wiki" Nowikow
Kierownik prób: Anna Gruszka

SPEKTAKL

Historia Urszuli (fantastyczna Urszula Bernat-Jałocha) zaczyna się w 1973 roku i kończy 40 lat później. Jest postrzępiona, pełna luk, zwyczajna, jak zwyczajne jest życie dziewczynki, która wyobraża sobie życie inne niż to, które wiedzie. Życie Urszuli jest pełne niedomówień, skrywanych historii rodzinnych. Wyobrażenia o innym, lepszym, świecie, chęć rozwikłania domowych zagadek, popychają młodą dziewczynę do wyjazdu z kraju, wyjazdu do mitycznej Francji, mekki polskich romantyków (urocza scena romantycznego poety-kochanka). Mity dziewiętnastowieczne mieszają się z dwudziestowiecznymi. Urszula poznaje smak życia na emigracji, która wcale nie jest tak urocza, kolorowa… Codzienność potrafi być brutalna. Jest obca. W swojej wsi była trochę inna, bo miała kruczoczarne włosy i karnację nieco ciemniejszą niż słowiańska biel. Wśród obcych jest inna, bo mówi z akcentem, bo nie jest tak otwarta. Spotyka chłopaka, który jest podobny do niej… Szybko okazuje się, że on mówi po polsku. Też jest obcy. Wracają do wsi Urszuli. Ale wieś jest już zupełnie inna…, chociaż duchy przeszłości odzywają się. Rodzi się im córka, która - podobnie jak matka - jest inna. Historia l...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Projekcja laureatów Grand Off Festival 2014
Autor: WCK @ 2015-02-11, 11:23
Czy kino to efekty specjalne, głośne nazwiska i budżet zbliżony do PKB małego państewka?
Dzięki laureatom 8 edycji festiwalu Grand Off mamy możliwość wyjść poza ramy efekciarskiej papki PRowej podawanej nam przy okazji dużych tytułów.
Niniejszym chcielibyśmy zaprosić Państwa na dwa dni emisji Grand Off Festiwal - Najlepsze niezależne filmy świata, które odbędą się w Wejherowskim Centrum Kultury już 14 i 15 lutego.
Zaskocz siebie i poczuj film!
Ceny biletów już od 12 zł.

[size=Font Size16]Czym jest Grand Off? [/size]

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie.

Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych z 28 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1400 zgłoszeń z 87 krajów.
Stałym punktem każdej edycji festiwalu stały się pokazy nominowanych i nagrodzonych filmów, które odbywają się w tym roku w kinie LUNA, a także uroczysta Gala, podczas której autorom najlepszych niezależnych krótkich filmów świata wręczone zostaną statuetki. Tydzień po warszawskim przeglądzie nagrodzone filmy prezentowane będą w ponad 50 miastach Polski.

Początkowo filmy z Europy nominowane były w 9 kategoriach: reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, najlepsza fabuła, najlepszy dokument oraz najlepsza animacja. W roku 2008 powstała dodatkowa kategoria – najlepszy film pozaeuropejski. Ze względu na ogromne powodzenie, jakim cieszyła się nowa kategoria, a także bardzo ciepłe przyjęcie przez członków kapituły Grand OFF oraz polską widownię, postanowiliśmy otworzyć podwoje honorowych nagród Grand OFF na filmy nadsyłane z całego świata. W ten sposób, Grand O...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Koncert DENISA ZHDANOVA
Autor: WCK @ 2015-02-11, 09:48
Już 7 marca b.r. o godz. 19.00
zapraszamy Was ponownie na koncert niezwykle utalentowanego
młodego pianisty z Ukrainy – Denisa Zhdanova!
Denis rozpoczął naukę gry na fortepianie w rodzinnym mieście na Ukrainie w wieku 9 lat i już w pierwszym roku nauki, będąc najmłodszym uczestnikiem, został laureatem I nagrody
w regionalnym konkursie dla młodych pianistów.
Międzynarodową karierę muzyczną Denis Zhdanov rozpoczął po debiutowym recitalu w Łodzi w 2007 roku. Występ ten przyniósł mu ogromne uznanie zarówno widzów, jak i krytyków muzycznych. Dużym sukcesem okazał się również jego udział w pierwszej i drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Artura Rubinsteina - „Rubinstein Piano Festival”
w Łodzi (2009, 2011), podczas którego wystąpił jako solista i kameralista.
Denis Zhdanov występował w znanych salach koncertowych takich jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Palau de la Musica w Barcelonie, Auditori de Tenerife na Wyspach Kanaryjskich, Gasteig
w Monachium, Salle Cortot w Paryżu, L’Auditori w Barcelonie oraz wielu innych na całym świecie.
Jako solista występował ze znanymi orkiestrami, m.in. z: hiszpańską Valles Symphony, Orchestra Symphonic de Tenerife, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Ukraińską Orkiestrą Radia i Telewizji, Orkiestrą Kameralną „Polish Camerata”, Orkiestrą Kameralną „Nova Amadeus” we Włoszech, Gruzińską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus” oraz wieloma innymi.
Denis Zhdanov jest laureatem wielu nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in.:
I nagrody w 56. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Maria Canals Piano Competition” w Barcelonie (Hiszpania) (2010) – konkurs jest członkiem Światowej Federacji
Międzynarodowych Konkursów Muzycznych (WFIMC). Oprócz nagrody głównej został laureatem trzech nagród specjalnych, a także nagród w postaci kontraktów na ponad 20 koncertów w Eur...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pomoc dla chorego Kubusia
Autor: Magdalena Dettl @ 2015-01-17, 13:25
Witam,
chciałabym prosić o pomoc dla chorego synka mojej znajomej, mieszkanki Kębłowa. Każda pomoc się liczy, oddanie 1% podatku. Więcej na :
http://www.kawalek-nieba.pl/html/kubuoe_ch_.html

Proszę o dalsze udostępnianie i rozpowszechnienie wśród znajomych. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły proszę o kontakt na adres: altermagda@gmail.com
Dziękuję i pozdrawiam,
Magdalena DettlaffKUBUŚ WALCZY Z NOWOTWOREM...

Kubuś ma zaledwie 4 latka. Niespełna 2 miesiące temu zaczął się skarżyć na ból plecków i ramion. Powiększone węzły chłonne skłoniły lekarza do dalszych badań. Słowa doktora – NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY – NEUROBLASTOMA – (nerwiak zarodkowy współczulny grupy wysokiego ryzyka) – zabrzmiały jak najokrutniejszy wyrok na to maleńkie bezbronne dziecko, które kochasz nad życie. Zrobiłbyś wszystko, aby było zdrowe i szczęśliwe, a tu w jednej chwili może Ci ono zostać odebrane na zawsze, pozostawiając pustkę i bezgraniczną rozpacz. Nie sposób opisać łez cierpienia, bólu, bezsilności, uczucia niesprawiedliwości i strachu. Żadna łza nie daje ukojenia… Życie rodziny zmienia się w rozpaczliwą walkę o ŻYCIE dziecka. Domem staje się najsmutniejszy oddział szpitalny - onkologia dziecięca… Odział dzieci z gołymi główkami, bez sił, wycieńczonych okrutnym leczeniem - chemioterapią, oddział dzieci, z których ucieka życie… Serce pęka z bólu, że właśnie nasz synek stał się jednym z nich…

U Kubusia nowotwór umiejscowiony jest w śródpiersiu tylnym,nacieka do kanałów kręgowych i schodzi aż do przepony. Dał już przerzuty do węzłów chłonnych i kości. Synek musi przejść bardzo intensywne i agresywne leczenie – 8 cykli chemioterapii. Obecnie jesteśmy po 4 cyklach. Wkrótce czeka nas podróż do Warszawy na scyntygrafię kości, a następnie pobrane zostaną komórki macierzyste w Bydgoszczy. Chemioterapia niszczy komórki nowotworowe,Kubuœ1 ale także cały organizm i szpik kostny. Kubusia czeka też operacja usunięcia nowotwor...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 17:52
3 5 2015
Do końca roku zostało 243 dni.
Imieniny obchodzą: Aleksander, Antonina, Maria, Mariola, Świętosława
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny:  Henryk (60) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
bielska(33) darekj(50) kasia159(38) myheaven(31)

Ostatnie tematy
» tablice i słupy ogłoszeniowe czyje??
» Niepokojące informacje
» Luzino czy ???
» Wystawa antyaborcyjna przy kościele
» zaginiony pies husky
» szukam mieszkania do wynajecia
» strona luzino.pl
» pożyczka pozabankowa
» Podwórko NIVEA
» Podwórko NIVEA

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Ostatnie zdjęcia
LUZINO BY NIGHT_35
Wysłał: brainpomorze
2011-11-04, 17:07
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
LUZINO BY NIGHT_34
Wysłał: brainpomorze
2011-11-04, 17:05
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0

Najaktywniejsi użytkownicy
Lukas  postów 1595
szewc  postów 1152
Fishi  postów 814
Adam Lubiewski  postów 563
Karol  postów 526
brainpomorze  postów 339
Koroliow  postów 326
slowhand80  postów 295
Kac  postów 281
Kunegunda  postów 262

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 28